Energooszczędne moduły LED

Istnieje wiele źródeł światła, jakie możemy wykorzystać do oświetlenia naszego domu, ale najlepszym jest z pewnością nowoczesny moduł LED. Energooszczędne diody wdarły się przebojem na rynek, prawie całkowicie eliminując z niego dotychczas stosowane tradycyjne żarówki. Moduły ledowe to aktualnie jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań w tej dziedzinie, coraz powszechniej używane nie tylko do oświetlenia poszczególnych pomieszczeń, ale również ogrodu lub podwórka.

Są one dostępne w większości sklepów z artykułami elektrycznymi i to w wyjątkowo szerokiej gamie modeli, różniących się takimi parametrami pracy, jak barwa światła, zimna lub ciepła oraz wariantami kolorystycznymi. Dzięki temu wybrany moduł LED można dokładnie dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i kolorystyki pozostałych elementów wyposażenia czy całej kompozycji np. wspominanego ogrodu. Tego typu oświetlenie powoli wypiera również popularne taśmy z diodami. Jest ono po prostu bardziej praktyczne i można je bez problemu zastosować również w trudno dostępnych miejscach, w których nie dało się zamontować żarówek czy świetlówek.

Wysokiej jakości moduły ledowe są najczęściej zamknięte w wodoszczelnych obudowach, co doskonale chroni je przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami natury mechanicznej. Można je więc używać także w wilgotnym środowisku pracy, nawet do oświetlenia basenów lub akwariów. Ich zaletą jest również wyjątkowo długi czas pracy, sięgający w niektórych modelach ponad 50 tysięcy godzin.